CZ

Studovala jsem hru na klasickou kytaru na konzervatoři v mé rodné Plzni.  Tam jsem také začala  své koncertní hraní na elektrickou kytaru s kapelou Tycho de Brahe a pár let působila jako hudební lektorka. Po přestěhování do Prahy jsem hrála na akustickou nebo elektrickou kytaru v kapelách Superfly, Matahari, Dan Kohout band, Tereza Terčová band, Unique future a  ve většině kapel jsem se autorsky podílela na vzniku repertoáru.

V současné době působím jako kytaristka a skladatelka v autorském hudebním projektu Zahara spolu se zpěvačkou a autorkou Žántí. S tímto dámským duem jsme vydaly debutové album Měsíc byl slepý Bůh (2014), na jehož křtu si s námi zahostovala kmotra CD zpěvačka Martina Pártlová. Pro tento projekt také točím videoklipy a vytvářím videoprojekce na live koncerty. V lednu 2017 vydáváme druhé album 730 dnů.

Od roku 2010 skládám hudbu ke krátkým dokumentárním filmům, znělkám a prezentačním videím. Specializuji se na moderní elektronickou hudbu s filmovými náladami. Skládám znělky a podkresovou hudbu pro internetovou televizi Czech-American TV a nadaci Pomozte dětem. Spolupracovala jsem s nadacemi a firmami jako jsou např. ADRA, Klub nemocných cystickou fibrózou, Sirius - projekt Chodící lidé, Střižna.cz, StyleIt2 a další.

Nadále se věnuji výuce hry na kytaru, improvizace a hudební teorie, skládám a aranžuji hudbu pro různé projekty a poslední dobou se intenzivně zabývám zpracováním zvuku ve svém domácím hudebním studiu. Zabývám se kompletní hudební produkcí včetně mixu a masteringu a hudebním marketingem.

Mými hudebními oblíbenci jsou U2, Coldplay, Seal, Prodigy, Linkin park, Bring me the horizon, P!nk, Lorreen, Adele, David Gilmour, Michal Pavlíček, Bára Basiková a spousta dalších. Miluji filmové soundtracky, nejlépe ke sci-fi filmům a od skladatelů jako je Hans Zimmer, Thomas Newman, Michael Nyman, John Powell a Clint Mansell.

Mými nejoblíbenějšími a nejpoužívanějšími hudebními softwary jsou Ableton Live a Logic Pro a video software Resolume.

ENG

I studied the classical guitar playing in the Pilsen Conservatoire. In my hometown Pilsen I started playing with my first band Tycho de Brahe and I was a music lector too. After moving to Prague I played electric and acoustic guitars in bands Superfly, Matahari, Dan Kohout band, Tereza Terčová band, Unique future and mostly I was also a co-composer of the repertoire.

Currently I play the acoustic guitar and compose music for the female music project Žántí & Zahara with the singer Žántí. In 2014 we released our debut album Měsíc byl slepý Bůh (The Moon was a blind God) . I also make video projections and videos for this music duo. In January 2017 we released our second album 730 dnů (730 days).

Since 2010 I compose music for short documentary films, jingles and commercial product videos. I specialise in composing modern electronic music with cinematic flavour. I compose background music for internet TV Czech-American TV a foundation Pomozte dětem. I co-operated with foundations and firms like ADRA, Klub nemocných cystickou fibrózou, Sirius - projekt Chodící lidé, Střižna.cz, StyleIt2 and others.

I teach how to play the guitar, improvisation and music theory. I compose music for various projects and I do mixing, mastering and music marketing.

My favourite musicians and bands are U2, Coldplay, Seal, Prodigy, Linkin park, Bring me the horizon, P!nk, Lorreen, Adele, David Gilmour, Michal Pavlíček, Bára Basiková and many others. I love film soundtracks, especially the sci-fi genre and my most favourite film music composers are Hans Zimmer, Thomas Newman, Michael Nyman, John Powell, Blake Neely and Clint Mansell.

I like and use music and video software Ableton Live, Logic Pro and Resolume.